Моніторинг ефективності оздоровчо-реабілітаційних заходів в санаторії «Алмати Резорт» на основі оцінювання якості життя відпочиваючих
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Анотація. Санаторно-курортне лікування – вид оздоровлення та реабілітації, заснований на використанні природних лікувальних факторів. Оздоровчий комплекс «Окжетпес» «Алмати Резорт» – сучасний багатофункціональний санаторно-курортний комплекс. Курорт розта-шований за 3 км від міста Алмати біля підніжжя Заілійського Алатау на висоті 1052 м над рівнем моря. Тут використовують такі лікувальні фактори: клімат, мінеральні води, лікувальні грязі, фізіотерапія, наркологічна реабілітація, психологічна реабілітація, лікувальна фізична культура, кінезитерапія, раціональний режим, дієтичне харчування. Найважливішим завданням санаторно-курортної індустрії є підтримання очікуваного рівня терапевтичного ефекту та задоволеності пацієнтів. Мета. Аналіз ефективності санаторно-курортного лікування з оцінювання динаміки показників якості життя. Методи. Аналіз науково-методичної літератури, опитування. Результати. У науково-методичній літературі недостатньо робіт, де розглянуто ефективність санаторно-курортного лікування. Ряд авторів представили результати робіт з визначення динаміки суб’єктивних і об’єктивних показників здоров’я, економічних аспектів підвищення працездатності під час лікування в санаторно-курортних закладах, а також кілька робіт з використання опитувальників якості життя. Оцінювання ефективності санаторно-курортного лікування проводиться суб’єктивно і об’єктивно лікуючим лікарем, в основному за поліпшенням функціонального стану провідних систем організму, зменшенням скарг, за індивідуальними клінічними показниками. Виникла потреба в засобах, методах кількісного та якісного оцінювання ефективності санаторно-курортного лікування. Для фахівців, які працюють у цій галузі, важливо визначити перспективні критерії оцінювання рівня здоров’я, функціонального стану.
Ключові слова: оздоровчо-реабілітаційні заходи, санаторій «Алмати Резорт», оцінювання якості життя.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).