Профилактика травматизма спортсменов, специализирующихся в теннисе, посредством использования стретч-упражнений
Основний зміст сторінки статті
Анотація
У роботі представлено матеріали дослідження проблеми спортивного травматизму у тенісі. Вивчено можливості засобів стретчингу у профілактиці отримання травм тенісистами. Експериментальна методика включає використання стретч-вправ у підготовчій і заключній частинах тренувального заняття. Апробовано методи активного динамічного стретчингу та агоністичного стретчингу. Використовувалися стретч-вправи, що виконуються в режимі утримання максимальної амплітуди в різних положеннях партеру. У результаті впровадження стретчингової програми у тренувальний процес кількість травм у тенісистів скоротилася на 21,1 %.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Посилання
Alter M. J. Science of Flexibility /M. J. Alter. – Kiev: Olimpiijskaya literature, 2001. – 424 р.
Dembo A. G. Vrachebnyi control’ v sporte / A. G. Dembo. – Moscow: Medicina, 1998. – 124 р.
Dubrovskij V. I. Reabilitacija v sporte / V. I. Dubrovskij. – Moscow: Fizkul’tura i sport, 2004. – 250 р.
Zhuravliova A. I. Sportivnaja medicina I lechebnaja fizcul’tura / A. I. Zhuravliova, N. D. Graevskaja. – Moscow: Medicina, 1999. – 266 р.
Zuev E. I. Volshebnaja sila rastjazhki / E. I. Zuev. – 2-e izd. – Moscow: Sovetscij sport, 1993. – 64 р.
Planida E. V. Vlijanie kompleksov stretch-uprazhnenij na funkcional’noe sostojanie kvalificirovannyh basketbolistov: dis. ... kand. boil. nauk / E. V. Planida. – Minsk, 2006. – 180 р.
Smirnov V. M. Fiziologija fizicheskogo vospitanija i sporta: Ucheb. dlja studentov i vyssh. zavedenij / V. M. Smirnov, V. I. Dubrivskij. – Moscow: VLADOS-PRES, 2002. – 608 р.
Sportivnaja medicina: Ucheb. Posobie dlja med vuzov / Ed. V. A. Epifanov. – Moscow: GEOTAR-Media, 2006. – 336 р.
Iumashev G. S. Operativnaja travmatologia I reabilitacia bol’nyh s povrezhedeniem oporno-dvigatel’nogo apparata / G. S. Iumashev, V. A. Epifanov. – Moscow: Medicina, 1983. – 383 р.
Jakovenko V. Stretching: kak pomirit’ «antagonistov» / V. Jakovenko // Tennis +. –2000. – N 9. – Р. 12–13.