Ефективність кінезитерапії в лікуванні пацієнтів з торакалгіями на тлі грудного остеохондрозу хребта в поєднанні з серцево-судинною патологією
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Частота звернень зі скаргами на торакалгію в профільні лікувально-реабілітаційні заклади як військовослужбовців, так і цивільного населення значно збільшилась після початку повномасштабної війни в Україні. На етапі диференціального обстеження точна постановка діагнозу дозволяє виявити причину больового синдрому в грудному відділі хребта, яка може бути поєднана з патологією серцево-судинної системи. Мета. Оцінити ефективність програми кінезитерапії у лікуванні пацієнтів із торакалгіями на тлі грудного остеохондрозу хребта в поєднанні з серцево-судинною патологією. Методи. Аналіз наукової та науково-методичної літератури, інструментальні методи дослідження (оцінювання ротаційних рухів грудного відділу хребта методом гоніометрії, мобільності грудного відділу хребта за допомогою тесту Отто, кількісне і якісне дослідження больового синдрому за ВАШ, рентгенографія грудного відділу хребта, магнітно-резонансна томографія, електрокардіографія, ехокардіографія, функціональні проби, анкетування. Результати. Проаналізовано результати досліджень 117 хворих. Вже після двотижневого застосування терапевтичних вправ та міофасціального релізу було клінічно доведено позитивну динаміку амплітуди руху та больового синдрому в грудному відділі хребта. Застосування індивідуальної програми кінезитерапії з урахуванням періоду реабілітації у пацієнтів, дозволило достовірно знизити больовий синдром та покращити рухливість грудного відділу хребта. Програма кінезитерапії рекомендована для подальшого самостійного застосування для досягнення стабільного терапевтичного ефекту.
Ключові слова: торакалгія, терапевтичні вправи, кінезитерапія, біль у грудному відділі хребта.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).