Застосування методу електроенцефалографії у практиці сучасного тенісу
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Розглянуто методи дослідження електричної активності мозку спортсменів, які спеціалізуються у тенісі. Мета. Оцінювання показників електричної активності мозку кваліфікованої тенісистки під час виконання коректурної проби та психофізіологічних тестів; розробка протоколу визначення рівня підготовки кваліфікованих спортсменів за показниками стану психофізіологічних функцій та електричної активності мозку (з використанням мобільного електроенцефалографа). Методи. Аналіз наукової літератури, тестування, методика «Кільця Ландольта». Результати. Показники електричної активності мозку спортсменки, яка взяла участь у дослідженні, були зареєстровані протягом виконання коректурної проби та психофізіологічних тестів: простої зорово-моторної реакції, реакції вибору одного із трьох сигналів, реакції вибору двох із трьох сигналів, тестів «120 сигналів» і «5 хвилин» у режимі зворотного зв’язку, тесту визначення рівня функціональної рухливості та сили нервових процесів в режимі нав’язаного ритму, реакції на рухомий об’єкт. Завдання були підібрані з урахуванням вимог, що ставилися до оцінки рівня уваги, моторної продуктивності та емоційного вираження, також оцінювався рівень навантаження мозку. За даними електроенцефалографічного обстеження, спортсменка мала високий рівень функціонального стану головного мозку. Найвищий рівень навантаження мозку спостерігався під час виконання коректурної проби та тестів у режимі зворотного зв’язку, але в цілому він знижувався до закінчення тестування, що може свідчити про високий рівень моторної тренованості.
Ключові слова: електроенцефалографія, стан психофізіологічних функцій, електрична активність мозку, теніс.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).