Особливості застосування нордичної ходьби у реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Стаття присвячена підвищенню ефективності реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) зі застосуванням нордичної ходьби на санаторному етапі лікування шляхом оптимізації алгоритму програми фізичної реабілітації. Враховується попередня оцінка статичного та динамічного стереотипів для досягнення оптимальної біомеханіки під час занять нордичною ходьбою. Мета. Вивчити особливості застосування нордичної ходьби у реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця. Методи. Опитування, анкетування (опитувальник САН), антропометрія, клініко-інструментальні (електрокардіографія), лабораторні (біохімічний аналіз крові) та функціональні методи (Честер степ-тест, тест 6-хвилинної ходьби, оцінка неоптимальності статико-динамічного стереотипу), методи математичної статистики. Результати. Встановлено, що використання етапного алгоритму при застосуванні нордичної ходьби в комплексній програмі реабілітації хворих на ішемічну хворобу серця на санаторному етапі веде до вірогідного підвищення ефективності комплексної реабілітації останніх, формування вірних навичок із застосування нордичної ходьби з перспективою до застосування на подальших етапах реабілітації. Можливість реалізації реабілітаційного потенціалу в програмі реабілітації хворих на ІХС із застосуванням нордичної ходьби значно залежить від спроможності пацієнта до оптимальної реалізації необхідних рухових актів, що потребує додаткового оцінювання статико-динамічного стереотипу та корекції виявлених порушень останнього до початку застосування лікувальної дозованої нордичної ходьби.
Ключові слова: ішемічна хвороба серця, динамічний стереотип, нордична ходьба.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).