Екологічний підхід до експлуатації та реабілітації спортивної інфраструктури міста
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Професійні спортивні споруди мають відносно недовгий термін служби, багато з них зносять через 30 років або менше. Зазвичай їх будують за рахунок державного фінансування, яке могло б бути використане для вирішення, мабуть, більш нагальних і важливих потреб громадян, таких як забезпечення більшого доступу до медичної допомоги або покращення державних шкіл. Вони можуть штучно впливати на вартість міської нерухомості, змінювати склад та чисельність населення певної території, рідко створюють широку та егалітарну участь громадськості, натомість є місцем проведення багатовитратних заходів. Через це великі проєкти розвитку спортивної інфраструктури, такі як стадіони, футбольні майданчики та арени можуть бути антитезою сталого розвитку сучасного суспільства, тобто розвитку, який захищає природне середовище та «зелені» зони, сприяє економічному зростанню та посилює соціальну справедливість. Мета. Визначити теоретичні концептуалізації екологічного підходу у проєктуванні, експлуатації та реабілітації спортивної інфраструктури міста з позиції екології спорту. Методи. Аналіз і узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; моніторинг інформаційних ресурсів мережі Інтернет; метод систематизації; контент-аналіз. Результати. На основі проведених нами досліджень було розроблено схему концептуалізації екологічного підходу у проєктуванні, експлуатації та реабілітації спортивної інфраструктури міста з позиції екології спорту, що включала три основні складові наукового пошуку: визначення теоретичних засад, формулювання методичної основи і представлення змісту та рушійних компонентів процесу концептуалізації авторського підходу. Отримані результати дали змогу виокремити і представити характеристику першої складової – теоретичні засади концептуалізації екологічного підходу у проєктуванні, експлуатації та реабілітації спортивної інфраструктури міста з позиції екології спорту.
Ключові слова: концептуалізація, екологічний підхід, проєктування, експлуатація, реабілітація, спортивна інфраструктура, місто, екологія спорту.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).