Оптимізація рівня гідратації організму футбольних арбітрів під час тренувань та змагань
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Гіпогідратація організму є одним з лімітуючих факторів фізичної роботоздатності футбольних арбітрів, що може вплинути на якість суддівства та результат гри. Мета. Дослідити рівень гідратації організму футбольних арбітрів, споживання ними рідини, провести аналіз рекомендацій провідних спортивних організацій щодо оптимізації рівня гідратації організму під час тренувань та змагань. Методи. Аналіз науково-методичної літератури, опитування, анкетування. Результати. Рівень гідратації організму футбольних арбітрів визначали за відносною щільністю сечі. Споживання рідини оцінювали за анкетними даними. Було виявлено, що 75,22 % арбітрів Прем’єр-ліги, першої та другої ліг України споживають недостатньо рідини протягом дня, що відображається в отриманих результатах відносної щільності сечі. У 60 % обстежених арбітрів було виявлено підвищення рівня відносної щільності сечі ≥1,020 г·л–1, що вказує на зневоднення. Для оптимізації рівня гідратації організму футбольних арбітрів під час тренувань та змагань пропонуються практичні рекомендації, які включають контроль рівня гідратації протягом дня за допомогою вимірювання маси тіла, оцінювання кольору сечі та відчуття спраги. Інтервенції щодо питного режиму під час спортивної діяльності включають рекомендації до споживання рідини до, під час та після фізичних навантажень. Дано роз’яснення причин гіпонатріємії та методів її профілактики. Таким чином, футбольні арбітри потребують корекції питного режиму протягом дня та в процесі тренувальної і змагальної діяльності згідно з розробкою індивідуальних стратегій споживання рідини відповідно до рекомендацій міжнародних спортивних організацій.
Ключові слова: футбольні арбітри, гіпогідратація, споживання рідини, працездатність, гіпонатріємія.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).