Огляд сучасних підходів до застосування засобів фізичної терапії при сколіотичній хворобі у підлітків
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. На сьогодні актуальним питанням є пошук сучасних підходів до застосування засобів фізичної терапії при сколіотичній хворобі у підлітків з метою виявлення тих, хто має достатній рівень наукового обгрунтування та доказової бази ефективності застосування. Мета. Провести опис сучасних підходів до застосування засобів фізичної терапії у підлітків з метою виявлення найбільш дієвих науково доведених методик консервативного лікування сколіозу та світових тенденцій у даному напрямі. Методи. Аналіз наукових статей, опублікованих PubMed та Google Scholar за 2004–2021 рр. з питань методів фізичної терапії при сколіотичній хворобі у підлітків. Результати. З метою виявлення сучасних підходів до засто- сування засобів фізичної терапії при сколіотичній хворобі у підлітків було досліджено рекомендації Scoliosis Reseearch Society (SRS), Society On Sсoliosis Orthopedic and Rehabilitation Treatment (SOSORT), наукові статті, де розглянуто застосування методів мануальної терапії, міофасціального релізу, електроміостимуляції, фізичних вправ та фізіотерапевтичних специфічних вправ для лікування сколіозу (PSSE). Проведено дослідження принципів застосування сучасних методів фізичної терапії, що мають наукове підтвердження та доказову базу ефективності застосування при консервативному лікуванні сколіозу. Результати дослідження показали, що основним методом фізичної терапії сколіозу у підлітків є робота фізичного терапевта у складі мультидисциплінарної команди, використання фізіотерапевтичних специфічних вправ для лікування сколіозу (PSSE), застосування самокорекції та перенесення скоригованої постави у повсякденне житя. Використання фізичних вправ, мануальної терапії, міофасціального релізу, електроміостимуляції не мають достатнього рівня доказової бази та наукового обґрунтування і можуть застосовуватись лише як допоміжні методи у комплексі з фізіотерапевтичними специфічними вправами для лікування сколіозу (PSSE).
Ключові слова: сколіотична хвороба, підлітки, фізична терапія.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).