Покази для ерготерапії як частини міждисциплінарної терапії годування дітей з церебральним паралічем
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Переважна більшість дітей з церебральним паралічем (ЦП) мають труднощі з вживанням їжі як базовою активністю повсякденного життя. Визначення показів для ерготерапії з метою вирішення труднощів з годуванням дітей з ЦП сприятимуть наданню якісних та своєчасних реабілітаційних послуг. Мета. На основі аналізу сучасних наукових досліджень та клінічних рекомендацій виявити та систематизувати покази для ерготерапії як частини міждисциплінарної терапії годування дітей з ЦП. Методи. Аналіз науково-методичної літератури, синтез та узагальнення. Результати. У результаті аналізу міжнародних рекомендацій до комплексної реабілітаційної допомоги дітям з труднощами із вживанням їжі на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ), а також міжнародних публікацій про сферу професійних компетентностей та ефективності втручань ерготерапевтів для дітей з ЦП було визначено чіткі покази для ерготерапії як частини міждисциплінарної команди терапії годування. Покази для ерготерапії охоплюють труднощі процесу споживання їжі та рідин дітьми з ЦП і групуються за такими категоріями: порушення безпеки, ефективності, самостійності та активної участі дитини у процесі вживання їжі, а також контекстуальні бар’єри. Показами для ерготерапії також можуть бути труднощі батьків або доглядальників у процесі годування дітей з ЦП. Зазначено, що ерготерапевти є невід’ємною частиною міждисциплінарної терапії годування дітей з ЦП і повинні залучатися до реабілітаційного процесу для всебічної допомоги з метою покращення якості життя як дитини, так і сім’ї в цілому.
Ключові слова: ерготерапія, терапія годування, вживання їжі, покази, діти з церебральним паралічем.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).