Формування загальних та фахових компетентностей в освіті фізичних терапевтів у країнах Європейського Союзу
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Анотація. Розглянуто питання підготовки фізичних терапевтів у країнах Європейського Союзу. Мета. Проаналізувати оcновні загальні та фахові компетентності фізичних терапевтів, що формуються під час навчання в країнах Європейського Союзу та Великій Британії. Методи. Aналіз та узагальнення досвіду підготовки фахівців із фізичної терапії в країнах Євросоюзу та Великій Британії, моніторинг інформаційних ресурсів мережі Інтернет, системний підхід. Результати. В більшості країн ЄС майбутні фізичні терапевти опановують робочі етапи фізичної терапії, які служать для підтримання, сприяння, поліпшення або відновлення мобільності в рамках зміцнення здоров'я, профілактики, терапії та реабілітації. По закінченні навчання фізіотерапевти опанували професійну етику, що регулює їх дії та діяльність у медичній сфері та соціальному контексті. В Україні до початку активних реформ в галузі охорони здоров’я та підготовки фізичних терапевтів не проводилось. Основною метою програми є навчання фізіотерапевта як незалежного медичного працівника, який зможе працювати самостійно або в команді з прийнятими міждисциплінарними навичками в плануванні, проведенні та оцінюванні фізіотерапевтичного лікування.
Ключові слова: фізична терапія, загальні компетентності, фахові компетентності.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).