Роль психотерапії у лікуванні дітей, хворих на цукровий діабет
Основний зміст сторінки статті
Анотація
Резюме. Цукровий діабет є «чумою» XXI ст. Кожного року кількість хворих невпинно зростає. У зв’язку з цим потрібна модифікація способу життя, а також психологічна допомога та моральна підтримка. Саме тому дуже важливою є робота психолога з родичами хворої дитини. У зв’язку з набуттям популярності та доступності методів психотерапії, яка полегшує перебіг симптомів діабету, постає питання вагомості ролі психотерапії у лікуванні дітей, хворих на цукровий діабет. Мета. Популяризація здорового способу життя та підкреслення важливості психологічної підтримки дітей, хворих на цукровий діабет. Методи. Історико-порівняльний, статистичний, метод системного аналізу, спостереження. Результати. У ході проведеної роботи моральнопсихологічний стан дітей покращився, вони змогли заспокоїтися, відкритися, психологічно розвантажилися. Діти мали хороший настрій, відволікалися та забували про свої проблеми, близько 70 % відчували емоційне покращення. Проведене дослідження мало практичне значення та довело важливість психологічної підтримки дітей.
Ключові слова: діабет, підтримка, психотерапія, реабілітація.
Блок інформації про статтю
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Журнал практикує політику негайного відкритого доступу до опублікованого змісту, підтримуючи принципи вільного поширення наукової інформації та глобального обміну знаннями задля загального суспільного прогресу.
Редакційна колегія дотримується рекомендацій The Committee on Publication Ethics (COPE) з питань этики наукових публікацій.
ОБОВ'ЯЗКОВЕ ПОСИЛАННЯ НА АВТОРІВ ПРИ КОПІЮВАННІ ЧИ ЦИТУВАННІ МАТЕРІАЛУ НАУКОВИХ СТАТЕЙ
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).